iPhone 6s Görüntülendi

iPhone 6s Gözüktü

Apple'ın yeni telefonu ve bir önceki modelin geliştirilmiş versiyonu olacak "iPhone 6s" in ilk görüntüleri ortaya çıktı.


Bilindiği gibi Apple son yıllarda ana modelini iki yılda bir güncelliyor. Yeni çıkan modellere de "s" harfini ekliyor. En son çıkan modeli iPhone 6 ve iPhone 6 Plus. Yeni çıkması beklenen modellerin ise  iPhone 6s ve iPhone 6s Plus adıyla çıkması yüksek ihtimal. Var olan modele "s" harfi ilave edildiği zaman karşımıza çıkan telefonda ana modelin eksik yönlerinin ve hatalarının giderilmeye çalışıldığını görüyoruz. Bu yılda geleneğin bozulmayacağını söylemek mümkün.

iPhone 6s'in nasıl olacağına dair ilk ciddi görüntüler 9to5mac.com sitesinde yayınlandı. Yayınlanan görüntüler modelin kasasına ait. İncelediğimizde iPhone 6'ya göre kasa yapısı ve boyutlarında değişen bir şey gözükmüyor. İskelet yapısına baktığımızda ise bazı değişiklikler göze çarpıyor. Bu değişiklikler muhtemelen fazlaca dedikodu malzemesi olan iPhone 6'nın eğilme ve kırılma problemine bir çözüm olması adına yapıldı. iPhone 6s Plus'ın kasası ise hala gizemini koruyor. Apple ara modellerde boyutlarla pek oynamıyor bu yüzden yine 5,5 inçlik bir cihazla karşılaşmamız yüksek ihtimal.

iPhone 6s Görüntüleri

Hakkında bir sürü söylenti olan cihazın sahip olması beklenen özelliklerine bir göz atalım.


iPhone 6s'in Özellikleri (beklenen yeni özellikler)


 • 32 GB Depolama  (16 GB'lık model kaldırılarak en düşük depolama alanı 32 GB'a çıkarılacak)
 • 300 Mbps internet hızı (Görüntülerde Qualcomm'un yeni MDM9635M modemi görülüyor. Bu modem sayesinde şu anda 150Mbps olan hız 300Mbps'ye yükselecek).
 • Uzun Pil Ömrü (Yeni LTE modem'in enerji tüketimi şuan ki modeme göre daha düşük ve verimi daha yüksek. Buna bakarak cihazın enerji tüketiminin daha az olacağını söyleyebilirim).
 • Daha Büyük Pil (Daha küçük boyutlarda bir anakarta sahip olması bekleniyor. Böylece pil için daha fazla alan ortaya çıkacak bu da daha büyük bir pil geliyor demek).
 • 2 GB LPDDR4 RAM
 • A9 işlemci
 • 12 MP Kamera
 • IOS 9 işletim sistemi
 • Rose Gold renk seçeneği (Apple Watch'la uyumlu olabilmesi için bu renkte de üretilecek).
 • Safir Ekran (Apple Watch'a geldi büyük ihtimalle iPhone 6s'in üzerinde de göreceğiz.).

iPhone 6s'in Söylenti Özellikleri


 • Force Touch özelliği (Ekrana ne kadar basınç uyguladığınızı anlayan bir özellik. Bu özellik gerçek olursa ana ekran tuşu tarihe karışabilir ve yerine sanal bir tuş gelebilir. Ana ekran tuşu şuan da parmak izi okuyucusu olarak ta kullanılıyor. Apple bu tuştan vazgeçer mi bilemiyorum ama zor bir ihtimal gibi duruyor.).
 • Likit Metal Kasa (Apple, Liquidmetal Technologies Inc. ile yapılan anlaşmayla Likit Metal alaşımını tığı anlaşmayla 5 Şubat 2016'ya kadar uzattı. İlk olarak 3G SIM kart çıkarma aparatın da gördüğümüz bu metal alaşım dayanıklılık ve hafiflik adına iPhone'u benzersiz yapabilir.)
 • Apple Sim (Yeni Sim'in tüm Apple cihazlarında kullanımı ile ilgili ciddi bir hazırlık var. GSM operatörleriyle yapılacak anlaşmalar yeni model çıkana kadar biter mi bilemiyorum.).

iPhone 6s ve iPhone 6s Plus Ne Zaman Çıkacak?


Bir aksilik olmazsa 2015 Eylül ayında satışa çıkması bekleniyor.

iPhone 6s'in Fiyatı Ne Kadar Olacak?


iPhone 6s'in ABD'de 649 Dolardan satışa çıkması bekleniyor. Net bilgiler için sanırım biraz daha beklemek gerekiyor.


www.acemiyazilimci.com

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder